Apple Büyük İddiayı Yalanladı

Merhaba teknoloji sever arkadaşlar,

Bugünkü teknoloji haberimin konusu şöyle:

iPhone 6S Merkezi Amerika’da olan teknoloji devlerinin başında gelen isimlerden biri olan Apple’ın başı dertte görünüyor. Daha önce Samsung firmasının başına gelen benzer bir problemle karşı karşıya kalan Apple firmasının da iPhone 6S modelindeki batarya sorunu ile başı derde girecek gibi duruyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple firması iPhone 6S modelinde ortaya çıkan batarya sorununu kabul etti. iPhone 6S kullanıcılarını Apple Store’lara davet eden teknoloji devi firma, sorunlu bataryaların değişiminin yapılacağını duyurdu. Arka planda ise ortalığı, Apple şirketinin sonunun Samsung gibi olabileceği dedikodusu sarmış durumda. iPhone 6S’lerdeki yaşanan batarya sorunu, akıllara ilk olarak Samsung Galaxy Note 7’lerdeki batarya patlaması olaylarını getirdi. Samsung’un yaşadığı batarya patlama vakalarının iPhone 6S’lerde de yaşanabileceğini düşünen uzmanlar, benzer bir durumun yaşanabileceği konusunda kullanıcıları dikkatle olmaya çağırdı.

Tüm bu olayların arkasından Apple’dan batarya sorununun; Samsung’daki gibi patlamalarla sonuçlanmayacağına dair ilk açıklamalar geldi. Şirket yetkilileri kendi telefonlarındaki batarya probleminin, sınırlı sayıdaki iPhone 6S modelinde yaşandığını açıkladılar. Bu konunun üzerinde hassasiyetle duran Apple firması, iPhone 6S’lerde yaşanan batarya probleminin patlamalara yol açmayacağını ve bu durumun herhangi bir güvenlik sorununa sebep olmayacağını özellikle belirtti.

Ünlü teknoloji devi Apple şirketi, bahsi geçen batarya sorunlarının tüm iPhone 6S modellerini kapsamadığını açıkladı. Bu problemin sadece Eylül ve Ekim 2015 tarihlerinde üretilen bazı iPhone 6S modellerinde görüldüğünü, batarya problemi yaşayan kullanıcıları için bir değişim kampanyası başlattıklarını belirtti. Batarya sorunu olan iPhone 6Slerin batarya değişimi Türkiye’deki cihazları da kapsayacak.

Evet, teknoloji severler aranızda bu telefonu kullanan varsa Apple Store’lara uğrayıp batarya değişimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

apple-iddiayi-yalanladi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.