Annelere Özel Akıllı Süt Pompası

Merhaba arkadaşlar, ilginç ve güzel bir teknoloji gelişmesi ile karşınızdayım. Bu haberimiz, anneler- anne adayları ve kısmen de eşlerini ilgilendirebilir. Teknoloji hayatımızın her noktasına etki ederken, akıllı cihazlar hemen hemen her an karşımıza çıkabiliyor. Bazen öyle ilginç cihazlar olabiliyor ki, ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Bu haberimiz de böyle bir cihazın üretimi ile ilgili…

Çoğu kadın, bebeğine anne sütü verirken bazı zorluklar çektiğini belirtmiştir. Yapılan araştırmalar ve annelerin ifadesi, bu işlemin uzun süren, acı verici ve tüketici bir eylem olduğu yöndedir. Aramızda anne olanlar varsa, ne demek istenildiğini anlayacaktır. Bu nedenle anneler, bazı donanımlardan destek almayı istiyorlar. Böylece bu eylemin, daha kolay ve acı vermeden gerçekleşmesini isterler.

CES 2017’de tanıtılan Willow akıllı göğüs aparatı, annelerin yaşadığı bu zorlukları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Piyasada satılan, sıradan süt pompaları ağır ve temizlemesi zor olarak bilinmektedir. Willow ise bu konuda oldukça iddialı. Elbisenin altına sütyen gibi takılabilen, bu akıllı cihaz sayesinde bebeği beslemek, bebek beslerken ev işlerini rahatlıkla yapabilmek oldukça kolay olacak. Abartmak isteyenler için bu cihazı takarak bebek beslerken, arabanızı bile kullanabilirsiniz. Ancak siz yine de böyle riskli bir işe kalkışmayın.

Söz konusu cihazla bebeği beslerken, istediğiniz anda buna ara vermek de mümkün olacak. Cihazın ağzı, aparat ile çok kolay bir şekilde temizlenebilecek. Bu sayede hijyenik bir şekilde, her seferinde tekrardan kullanabileceksiniz. En önemli özelliği ise, klasik süt pompalarından farklı şekilde, kulağı rahatsız eden sesin olmaması. Bebekleri de rahatız etmeyecek şekilde sessiz olarak çalışması.

Tabi bu akıllı süt pompası, diğerlerine göre biraz daha pahalı. Amerika’daki fiyatı 429 dolar olarak belirlenmiş. Bebek emzirirken çok rahatsız olanlar, almayı düşünebilir. Bakalım daha ne tür ilginç teknoloji haberlerini sizlere sunacağız. Bizi takip ederek, güncel teknoloji haberleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.