Android’e Instant Tethering Özelliği Geliyor

Merhaba değerli arkadaşlar, yeni bir teknoloji gelişmesi ile karşınızdayım. Popüler mobil işletim sistemlerinden biri olan Android, yeni bir özellik ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam edecek. “Instant Tethering” özelliği ile birlikte, mobil erişim noktası bambaşka bir boyut kazanacak.

Hızla gelişen teknoloji, telefonların şu dönemde arama yapılan yada mesajlaşılan bir iletişim aracı olmasının dışına çıkarak daha fazlasına imkan sağlamıştır. Birçoğumuz bilgisayara ihtiyaç duymadan, çoğu işini akıllı telefonlar sayesinde halledebilmektedir. Bu gelişime önemli bir katkıda bulunan ve Google tarafından geliştirilen Android sistemi, yeni bir güncelleme ile telefonların bu işlevselliğini daha da artıracak.

Google Play Hizmetleri üzerinden 10.2 nolu sürümü ile gelecek olan bu yeni özellik, Instant Tethering adıyla bilinecek. Kaba bir isimle Türkçeye, Anında Bağlanma olarak çevirebiliriz. Adından da anlaşılabileceği gibi bu yeni güncelleme ile, androidde bulunan  mobil erişim noktası diğer adıyla Hotspot özelliği bambaşka bir boyut kazanacak.

Bu özellik ile birlikte Android olmak şartıyla, cihazlar birbirleri arasında iletişim kurabilecekler. Hatta ağdan uzak kalan cihazlar Bluetooth üzerinden ağa bağlanabilecek. Bu yeni özellik sayesinde başka işlevler de, bu ağ üzerinden yapılacak. Şarj durumu öğrenme, veri paylaşma gibi birçok işlev hem kolay hem de hızlı bir şekilde ağ üzerinden yapılabilecek.

Elde edilen bilgiler şuan için sadece Android 7.1.1 üzerinden çalışan Nexus ve Pixel cihazları tarafından kullanılacak. Alt sürümlerin ise bu özellikten faydalanıp faydalanmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Bu konuyla ilgili gelişmeleri ve tüm cihazların güncellemelerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Diğer tüm teknoloji haberleri konusunda olduğu gibi, bu konudaki gelişmelere bizim aracılığımızla ulaşmak için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.