AMD’nin 4K ve Sanal Gerçeklik Sunan Ekran Kartı

Merhaba kıymetli teknoloji sevdalıları, 

Teknoloji haberlerinin bir yenisi ile daha karşınızdayız. Bu haberimizde sizlere yeni bir ekran kartından bahsedeceğim. Özellikle yüksek çözünürlüklü oyunlar için uğraşan AMD’nın yeni ekran kartı Radeon 490 hakkında detaylı bilgiler ortaya çıktı. Sızdırılan bu bilgiler arasında kartın çıkış tarihine ulaşmak ta mümkün…

AMD, En büyük işlemci ve donanım üreticilerinden biri olarak bilinmektedir. Piyasada önemli bir rol oynayan AMD’nin yeni ekran kartı ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu ekran kartı, üst düzey oyuncular ve profesyoneller hedef alınarak, öncelikli olarak yüksek çözünürlükte yüksek performans hedefliyor.

AMD Radeon RX 490 isimli yeni ekran kartı, şuana kadar sızdırılan verilere göre AMD 400 serisinin en hızlı ürünü olmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte 4K çözünürlüğünü de destekleyecek olan ürün sanal gerçeklik içerikleriyle de hem güçlü hem de kaliteli bir ekran kartı olacak.

AMD’nin en hızlısı olan bu ekran kartının ne zaman çıkacağı da belli oldu. AMD’nin VR kullanıcılarını ve yüksek çözünürlük meraklılarını ilgilendiren bu performans canavarı ürünün tanıtılacağı tarih 2016 sonları olarak tahmin ediliyor. AMD Radeon RX 490 ekran kartı 2016’nın Aralık Ay’ı içerisinde tanıtılacak. Bu konuda net bir tarih bilinmiyor ancak ZEN‘in yeni işlemcilerinin lansman tarihi olan 13 Aralık ön plana çıkıyor. 

Tarihi hakkında net olmasa da bilgiler olan ekran kartının fiyatı hakkında henüz bir bilgi söz konusu değil. Hızıyla ön planda olan ekran kartı umarız ki fiyatı ile ön planda olmaz. Fiyatı hakkında yeni bir bilgi sızdırıldığında bunu sizlere aktaracağız. Bunun dışında diğer teknoloji haberleri için sayfamızı takip etmeye devam edin. Teknolojinin hızına bizimle ayak uydurun sıkıntı yaşamayın… 

amdnin-4k-ve-sanal-gerceklik-sunan-ekran-karti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.