Akıllı Telefonların Şarjını Facebook mu Bitiriyor?

Merhaba teknoloji severler,

Yepyeni bir teknoloji haberi ile daha karşınızdayım. Başlıktan da anlaşılacağı gibi konumuz akıllı telefonların şarjlarının çabuk bitmesine sebep olan uygulamalardan biri olan Facebook. Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan şarj kullanım süresini uzatmak için yapılacak en kolay işlem Facebook mobil uygulamasını telefondan silmek.

Tech World Zone adlı bir teknoloji sitesinin uyguladığı bir test sonucuna göre, uygulamaya sürekli yeni bir özellik ekleyen Facebook, bunun sonucunda akıllı telefonların pillerinin 5’te 1’inin azalmasına sebep oluyor. Aynı site yaptığı açıklamada, Facebook mobil uygulamasının iPhone 6S’in şarjını yüzde 15, Android cihazların ise yüzde 20 oranında azalttığını belirtti.

Facebook mobil uygulamasını akıllı telefonlarınızdan silmenin dışında başka hangi yöntemlerle şarj tasarrufu sağlayabilirsiniz,? Dilerseniz birlikte bir göz atalım. Hepimizin düşündüğünün aksine, arka planda çalışan uygulamaları kapatmak aslında pil tasarrufu sağlamak yerine telefonunuzun daha çok enerji harcamasına sebep oluyor. Bunun nedeni ise özellikle iPhone’larda cihazın; arka plandaki uygulamaları önce yeniden çalıştırıyor ve bu da telefonun normalden fazla enerji harcamasına yol açıyor. Enerji tasarrufunu sağlayabilmek için iPhone telefonların ayarlar kısmında yer alan ‘’Genel’’ seçeneğinin içinde bulunan ‘’Arka Planda Uygulama Yenile’’ sekmesine tıklayarak kullanılmayan uygulamaları kapatmak en doğru hareket olabilir. Bu yöntemle cihazı kullanırken şarj tasarrufu sağlanmasına da katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

Gördüğünüz gibi sevgili teknoloji severler, hepimizin severek kullandığı sosyal medya uygulaması Facebook akıllı telefonlarımızın şarj ömrünü ne yazık ki ciddi bir oranda azaltıyor. Bundan sonra karar sizin, telefonunuzdan daha uzun süre faydalanmak için Facebook mobil uygulamasını kaldırabilir ya da eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

akilli-telefonlarin-sarjini-facebook-mu-bitiriyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.