Akıllı Cihazlar Saat Sektöründe Küçülüyor

Merhaba arkadaşlar,

Bugünkü haberimiz her zamankilerin aksine teknolojinin ilerleyişine rağmen bazı ürünlerin rağbet görmeyeceğini bizlere anlatıyor. Bakalım rağbet görmeyen bu ürün neymiş, belki bu haber sizi de ilgilendiriyor olabilir. Haberimiz son dönemin en çok duyulan kelimelerinden biri olan akıllı cihazlarla ilgili, akıllı saatler….

Akıllı cihazlardan biri de akıllı saatlerdir. Bu akıllı saatlerin piyasadaki öncü şirketlerinden biri olan Motorola’nın CEO’su, akıllı saatin pekte akıllı bir proje olmadığını söyledi. CEO yaptığı açıklamada akıllı saat sektörünün pek de kârlı olmadığını ve bu yüzden beklentilerini karşılayamadığını belirtti.

Akıllı saatler 2013 yılından bu yana ” devrimsel teknoloji ” olarak sıklıkla gündeme gelmişti. Gündeme gelen bu teknoloji ürünü akıllı saatlerin bir çoğu ne yazık ki istenen düzeye ulaşamadı. Diğer akıllı cihazlara göre saat kullanıcıları akıllı saat sahibi olmak istemiyor. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bazı firmalar bu projenin arkasında durarak bu alandaki çabalarını sürdürüyor.

Akıllı saat dünyasına en fazla emek veren şirketlerin başında gelen Motorola, söylentilere göre akıllı saat üretmekten vazgeçmiş durumda. Motorola CEO’sunun bu ürünlerin pek de kârlı olmadığını açıklaması söylentileri kuvvetlendiriyor. Büyük ihtimalle bu söylentiler gerçek olacak ve yakın bir zamanda Motorola akıllı saat piyasasından elini eteğini çekecek.

Bu cihazların pek kârlı olmadığını düşünen ilk firma Motorola değil. Samsungve Apple gibi üreticiler, akıllı telefon piyasasında yakaladıkları başarıyı akıllı saat sektöründe de yakalamayı hedefeseler de genel olarak akıllı saatler tüketiciler tarafından tercih edilmiyor. Bunun sebeplerinden biri de giyilebilir teknolojinin halen daha istenilen seviyeye gelmemiş olmasıdır. Sizin saatiniz de akıllı mı bilmiyorum ama görünüşe göre pek de tercih edilmiyor. Akıllı saatleri tercih etmeseniz de teknoloji haberleri konusunda bizi tercih etmekten vazgeçmeyin. 

akilli-cihazlar-saat-sektorunde-kuculuyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.