6 Saniyelik Videolarla Bilinen Vine Dönemi Sona Eriyor

Merhaba değerli teknoloji meraklıları, teknoloji haberleri ile sizleri bilgilendirmeye devam ediyorum. Çoğu kişinin bildiği gibi son dönemlerde ‘Vine’ adı altında kullanıcılar, sosyal medyada bir çok video çekebiliyor ve Twitter üzerinden paylaşıyordu.  Kısa bir süre içerisinde, bir konu hakkındaki düşünceler farklı yollarla anlatılmaya çalışılıyordu. Birçoğumuz hatırlayacaktır, ülkemizde ‘onlarda-bizde’ adıyla birçok komik videoları izlemiştik. Bu teknoloji haberimiz, bazı Vine kullanıcıları üzülebilir. Tam tersine, “iyi olmuş” diyenler de çıkabilir.

Twitter’ın 6 saniyelik kısa videolar paylaşan uygulaması Vine, tamamen kapanıyor. Twitter, Vine’ı büyük umutlarla satın almıştı. Ancak beklentileri karşılayamayan bu uygulama için, kapatma kararı verilmişti. Sadece İOS ve Android platformları için kamera uygulaması olarak kalmasına karar verilen, şimdi ise sadece eski videoların izlenebildiği Vine uygulaması tamamen kapanacak.

Twitter, yaptığı açıklama ile Vine’ı 17 Ocak’da kapatacağını duyurdu. Bir dönemin vazgeçilmezler arasına giren ve zaman geçtikçe gündemden düşen Vine uygulaması, tamamen hayatımızdan silinecek ve sadece kısa videoların paylaşıldığı bir platform olarak hafızamızda yer alacak. 17 Ocak’dan itibaren Vine uygulaması üzerinden videolara erişmek mümkün olmayacak. Ancak hala merak eden ve eski videoları tekrardan izlemek isteyen kullanıcılar, Vine’ın interber sitesine girerek oradan eski videoları izleyebilecek.

Vine’ın olmaması, Twitter üzerinden video paylaşılamayacağı anlamına gelmiyor. Kullanıcılar Twitter üzerinden doğrudan video göndermek için, başka seçeneklere sahip olacak.

Bakalım Vine’ın tamamen ortadan kaldırılması tepkilere yol açacak mı? Yada Twitter, Vine’a benzer başka uygulamalarla kullanıcıları buluşturacak mı? Bize bunları zaman gösterecek, diğer teknoloji haberleri gibi  zamanla biz bunları sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip ederek, tüm teknoloji gelişmelerinden haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.