500 Kişilik Aile Tek Bir Karede

Merhaba değerli arkadaşlar, ilginç bir teknoloji haberi ile sizinle birlikteyim. 500 kişiden fazla üyesinin bulunduğu aile, bir araya gelerek aynı karede buluştu. Çin dünyanın en kalabalık ülkesi olmasının yanında, dünyanın en kalabalık ailelerine de sahip. Aslında bu 500 kişi ailenin bir kısmıymış, detaylar haberimizde yer alıyor.

Dünyanın en kalabalık ailelerinden biri olan Ren ailesi, Çin’in doğusunda Zhejiang bölgesindeki Şişe köyünde bir araya geldi. Çin’de Yeni Yıl Kutlamaları için toplanan aile, 851 yıl öncesine giden köklere sahip. 500’ü aşkın kişiye sahip olan bu ailenin bir araya gelmesini fotoğraflayan Çinli fotoğrafçı Zhang Lianzong.

Aile ile alakalı açıklamalar yapan Zhang, Ren ailesinin aile ağacının 80 yıldan fazla süredir yenilenmediğini söyledi. Ayrıca ailenin soyundan gelen 7 nesile yayılan 2 bin kişinin olduğunun bilindiğini belirtti. Yani bu 500 kişi, tüm ailenin sadece 4’de biri.

Şişe köyü muhtarı Ren Tuanjie de ailenin toplanmasına ilişkin açıklama yaptı. Ren Tuanjie, toplanma amaçlarından biri olarak soylarından gelen kişilerin nereye gittiğini ve nerede yaşadıklarını öğrenerek atalarını anmak olduklarını söyledi. Diğer bir nedenin ise ülkenin her bir köşesinde bulunan aile üyelerinin nereden geldiklerini unutmamalarını sağlamak ve köklerini bilmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

500 kişiyi aynı kareye sığdırabilen fotoğrafçıyı tebrik etmek gerekiyor. Ayrıca böyle bir karenin oluşmasında emeği geçenlere de kendi adlarına teşekkür etmek gerekiyor. Bu tarz ilginç teknoloji haberleri ile bilgilenmek için de bizi takip etmeniz gerekiyor. Bizi ve sitemizi takip etmeye devam edin…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.