2016’nın Son “Süper Ay’ı” Sosyal Medyada Baya İlgi Gördü

Merhaba teknoloji meraklıları, sosyal medyanın gündem haberlerinden biri ile daha karşınızdayım. Geçen günlerde çok güzel bir doğa olayına hep birlikte tanık olduk. Teknolojinin sağladığı imkan sayesinde dakikasına kadar geleceği zamanı bildiğimizden dolayı, bir çok meraklı insan bu olayı kaçırmadı.

Bu yılki son Süper Ay‘ı geride bıraktık. Artık 2034 yılına kadar bu doğa olayını, bu şiddetle göremeyeceğiz. 2016 yılı tam Süper Ay yılıydı. Üç tane böyle doğa olayı gördük, bunlardan bir tanesi ise son 100 yılın en muazzam doğa olaylarından biriydi. Çünkü 2034’e kadar AyDünya‘ya bu kadar yakın olmayacak.

Gökyüzünde dev bir top gibi görünen Ay, Arabistan’dan İrlanda‘ya kadar her yerde meraklılarına kendini seyrettirdi. Türkiye’de de meraklıları bu doğa harikasını seyretme imkanı buldu. Uzay meraklılarının teleskobuna bir de meteor yağmuru yakalandı. Süper Ay’ın muhteşem parlaklığı bu meteor yağmurlarının görülmesini engelledi. Yine de görebilenler sosyal medyada izlenimlerini paylaştı.

Süper Ay, sosyal medyada baya bir iz bıraktı. Sosyal medyadaki bazı paylaşımları aşağıda görebilirisiniz. Bir sonraki Süper Ay, 3 Aralık 2017‘de meraklılarına kendini gösterecek. Ancak bu seferki kadar parlak olmayacak.

Siz de gördünüz mü bilmiyorum ama eğer izlemediyseniz çok şey kaybettiniz. Daha önce de dediğimiz gibi böyle bir parlaklık 100 yılda bir olur. Tahminler 2034’de buna yakın bir parlaklık bekliyoruz.

Bir doğa harikası olan bu olayı kaçıranlar için 2017 Aralık ayında gerçekleşecek Süper Ay’ı izlemenizi unutmamayı tavsiye ediyoruz. Bu konudaki gelişmeleri öğrenmek ve diğer teknoloji haberleri hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizde bir gezintiye çıkabilirsiniz. Ayrıca en güncel haberlere bizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.