Siyaseti Artık Robotlar Yönetecek

Merhaba arkadaşlar,

Yeni teknoloji haberleri sayesinde teknoloji denen olgunun bir kez daha hayatımızı ne kadar etkilediğinin farkına varmaya hazır mısınız?

2017 yılında yaşanacak dijital gelişmeler bütün endüstrileri etkileyeceği gibi hayatımızı etkileyecek.

Business Insider (BI) Intelligence Reseach Team, 2017 yılında gelişme gösteren teknoloji trendleriyle ilgili bir araştırma yaptı. Yapılan araştırmada; dijital medya, mobil, ödeme sistemleri, dijital medya, Nesnelerin İnterneti, fintech, e-ticaret, konularını kapsıyor ve 2017 yılına ses getirecek olan 30 büyük trendin 2017’de gerçekleştireceği değişimleri açıklıyor. Nesnelerin İnternetinde büyük değişimleri doğuracak trendlere yer veriyor.

Yapay zeka temelli akıllı hoparlörler yapılacak

Amazon’un Echo isimli akıllı hoparlörünün ardından Apple ve Samsung da kendi yapay zeka temelli hoparlörünü geliştirerek evlerin kontrolünü ele geçiren asistanlar geliştirecek.

5G geliyor

Dünyanın en büyük mobil çip üreticisi olan Qualcomm ise 5G’yi destekleyen bir modem geliştirdiğini duyurdu.

Siber saldırılar olacak

Nesnelerin İnterneti (IoT) birbiri ile iletişimde olan cihazların sayılarındaki artışın siber saldırılarının da artacağının sinyalini veriyor. 2017’de büyük bir hacker saldırısı bekleniyor.

Sürücüsüz otobüsler hayata geçiyor

Sürücüsüz araçlar hayata geçirildi. Cambridge’de bulunan sürücüsüz okul servisleri, Finlandiya’daki sürücüsü olmayan otobüs Massachusetts, Singapur’da ise taksiler buna örnek gösteriliyor.

Nesnelerin İnternetiyle politikacılar isimlerini duyuracak

ABD Başkanı Donal Trump önde olmak üzere, birçok popülist politikacı geleneksel yöntemleri bir tarafa bırakıp, Nesnelerin İnterneti’ni kullanarak siyasi camiada kendilerine isim yapıp siyasi çıkar elde etmeye çalışacak.

Geleneksel üretici firmaların hedefi üretim yaptıkların fabrikaları tüketicilere yakın bir yere taşıyıp, tedarik zincirini azaltmak olurken, Adidas’ın amacı ise Atlanta’da kurduğu fabrikada yerli halkı istihdam etmek yerine robotları kullanmak olacak.

Teknoloji size yakın olsun istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.