iPhone’u Webcam Olarak Kullanmak

Apple, iPhone teknolojisi sayesinde, hergün gelişen yeniliklerle, hayatımıza yön vermeye devam ediyor.

Telefonunuza indireceğiniz birkaç uygulama sayesinde, iPhone’un kamerasını artık webcam olarak kullanabileceksiniz. Bu teknoloji tabi ki gerçek bir webcam yerini tutmayacak, fakat yine de telefonun kamerasını uzaktan, Windows işletim sisteminden, Mac OS tan veya başka bir mobil cihazdan izleyebilirsiniz.

İşte size iPhone kamerasını webcam olarak kullanmanıza olanak sağlayan uygulamalardan birkaçı;

PocketCam Lite:

Bu uygulama, telefonun kamerasını, bilgisayarın ana kamerası olarak kullanmanıza imkan sağlıyor. Bu sayede, özellikle konferans görüşmeleri yaparken, yürümeniz veya gezmeniz gerektiğinde, laptopu yanınızda taşımanıza gerek kalmıyor.

EpocCam:

AppStore’daki en popüler webcam uygulamaları içinde yer alan bu program, webcam kullanılan her uygulamada çalışıyor. (Skype, Google Hangouts gibi). Bağlantı için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Uygulama sayesinde her şey otomatik olarak gerçekliyor. Uygulamayı kullanabilmek için, ek olarak gerekli sürücüleri de telefonunuza yüklemeniz gerekli.

Droid Cam:

Droid Cam mobil uygulama ve masaüstü uygulaması olarak iki parçaya sahip. Uygulamayı çalıştırdığınızda, telefonunuzun IP sini girmenizi isteyecek. Bunun için telefonunuzdan uygulamayı açıp önergeleri takip etmeniz yeterli.

Gelişen teknoloji sayesinde, mobil telefonların kameraları, farklı işlevlere sahip olmaya devam edecek. Belki günün birinde, fotoğraf makinelerinin pabucunu dama atacak olan mobil telefon kameraları sayesinde, her evde bir fotoğraf stüdyosu kurulabilir. Ve bu sayede vesikalık çektirmek için bile artık fotoğrafçıya gitmenize gerek kalmayabilir.

Teknolojik gelişmeler, bir yandan hayatı kolaylaştırırken, diğer yandan bazı mesleklerin silinmesine de sebep oluyor. Özellikle mobil telefonların kameraları her geçen gün geliştikçe, artık fotoğrafçılık mesleği, meslek olmaktan çıkıp hobi haline dönüşebilir.

Hatta günün birinde, belki gazeteler de artık basılmayabilir. Gazetecilik, muhabirlik gibi meslekler de artık mazideki yerini alabilir.

Teknoloji haberleri, her zaman güzel ve umut verici olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.